A Sajtóklubban nagyon szépen kérik a magyar sajtót, hogy ne ijesztegessék az embereket
Pánik, pánik mindenütt!!!
Pánik, pánik mindenütt!!!
Felfüggesztik a röszkei tranzitzónába való bebocsátást, Bakondi György indoklása szerint az ország és az ott lévő emberek védelme érdekében – csakhogy eleve a tranzitzónába be sem jutna senki akkor se, ha most jönne Iránból, a Helsinki Bizottság szerint ez látszatintézkedés.
Ahogy minden, a világot megrengető rendkívüli esemény, úgy a koronavírus is remek alkalmat biztosít a különböző összeesküvés-elméletek és dezinformációk megjelenésének.
Maguknak kell beszerezniük, pedig hiány van.
Az iráni gócpont kialakulása jár néhány fontos tanulsággal: a világ saját maga alatt vágja a fát, ha fenntartja az országgal szembeni szankciókat.
Az Olaszországból hazaérkezett turistákat jelenleg karantéban, ellenőrzés alatt tartják, a Japánban tartózkodó, fertőzött magyar férfi pedig jól van, napokon belül kórházba szállítják.
A Velencei Karnevált leállították az olasz hatóságok. A térségből hazajött tucatnyi magyar diákot elkülönítik Magyarországon.
Hamarosan az elektronikai szektorban, a számítógép- és a mobiltelefon-gyártásban is nehézségek elé néznek a vállalatok, ha nem sikerül újraindítani Kínában a termelést.
A legfrissebb adatok szerint eddig 305 halottról, 14628 megbetegedésről és 348 felgyógyult betegről lehet tudni, és kiderült az is, hogy valójában a vírust sokkal korábban is meg lehetett volna fékezni.
A párt szerint mindamellett, hogy meg kell előzni a pánikkeltést és a téves információk terjedését, olyan cselekvési tervet kell kialakítani, amely segít az egészségügyi dolgozóknak és a lakosságnak is abban, mi a teendő, ha esetleg járvány alakulna ki.