Akár heteket is várniuk kell az álláskeresési járadékot igénylőknek, miközben a leterhelt hivatali dolgozók is félnek a vírustól
Egyik fél számára sem könnyű a koronavírus okozta válsághelyzet.
Egyik fél számára sem könnyű a koronavírus okozta válsághelyzet.
A járvány és az annak nyomán kialakuló válság rámutattak a fennálló rend elégtelenségeire és darabokra zúzták a globális világrend legitimációját – a kérdés most az, miként képzeljük el azt a világot, amelynek létrehozására a jelenkor kihívásai alkalmat teremtenek.
Több európai országban csökkennek a fertőzésszámok, Magyarországon még csak most jön a tetőzés.
Alig 3 nappal az érettségi előtt kijelenthetjük: a szakmai szervezetek egyik javaslata sem fog teljesülni, így mind egészségügyi, mind jogi szempontból kifogásolható lesz a lebonyolítás.
Az intézményvezetőket utasították a gyerekek bezárására a járvány miatt, de ez pont az egészségük védelmét nem szolgálta.
Miközben jövő héttől jön az országos lazítás, a fővárosban és Pest megyében továbbra is maradnak a korlátozások.
Ezen a hétvégén is le lesz zárva a Margitsziget, az Óbudai-sziget és a Római-part.
Ha ennyi telik a nemzeti tőkétől válságmenedzsment címszó alatt, akkor kár volt az ő kezükre játszani az ország vagyonát.
Remélik, hogy ez a demonstráció a későbbiekben egy általános, szervezett munkabeszüntetésnek is megágyazhat.
Hétfőtől külön is közlik a megbetegedések számát Budapestre és vidékre, májusban is zárva maradnak az iskolák, „semmi furcsa” nincs abban, hogy a Hunguest Hotel elbocsátotta dolgozói felét – beszámolónk a csütörtöki kormányinfóról.