Rabszolgatörvény: a félfeudalizmusból osztálytársadalom?
Akármi lesz is, mozgalmas, küzdelmes idők előtt állunk, melyben a baloldaliak végre kiléphetnek a hosszan tartó depresszió állapotából…
Akármi lesz is, mozgalmas, küzdelmes idők előtt állunk, melyben a baloldaliak végre kiléphetnek a hosszan tartó depresszió állapotából…
Az MSZP szerint a miniszterelnöknek köze sincsen a valósághoz, DK úgy vélte, hogy a Fideszt ki kell zárni az Európai Néppártból, a Jobbik pedig arról beszélt „Soros mögé bújt Orbán a nép elől”
Ha hiszünk abban, hogy akár csak minimális esély is van egy jobb Magyarország megteremtésére, akkor racionális cselekedetté válik az ezért való munka.
Három elég fontos ügyről lett volna pedig szó.
A rabszolgatörvény ügye a hazai ellenzék nagy próbatételévé vált – de nem abban az értelemben, ahogyan a legtöbben az ellenzéki térfélen gondolják.
Élő videóban számolt be arról Ujhelyi István, az MSZP EP-képviselője, hogy több ellenzéki párt – az MSZP a Párbeszéd, a Momentum, az LMP és a Jobbik – közös mozgósítási kampányba fog kezdeni, hogy piros lapot mutassanak fel Orbánnak az EP választáson!
Hosszú küzdelmet folytatott az elmúlt hetekben a közmédia, hogy semmiképp se kerüljön adásba az ellenzéki pártok 5 pontos követelése. De egy lejárató anyagban tegnap este ennek vége szakadt.
Tízezernél több ember biztosan volt, megtelt a Kossuth tér, a szakszervezetek, civilek és ellenzékiek pedig ellenállást hirdettek!
Az eddigi legnagyobb rabszolgatörvény elleni tüntetésre került sor szombaton. Január 19-én országos tüntetés következik.
Nagyjából negyven autó sorakozott fel Nyíregyháza egyik forgalmas útján.