Salvini már olasz hajót sem enged kikötni, ha menekültek vannak rajta
Olaszország belügyminisztere hétfőn már egy olasz felségjelzésű teherhajónak is megtiltotta a dokkolást, amelynek fedélzetén 66 menekült tartózkodott.
Olaszország belügyminisztere hétfőn már egy olasz felségjelzésű teherhajónak is megtiltotta a dokkolást, amelynek fedélzetén 66 menekült tartózkodott.
Most úgy tűnik, nem valósul meg az olasz belügyminiszter szándék, miszerint népszámlálást végezne a romák körében, hogy aztán tömegesen utasítsa ki őket Olaszországból.
Az Aquarius-ügy óta óta egyre többen, egyre kétségbeesettebben és egyre kevesebb sikerrel próbálnak átjutni Európába.
Az olasz ’68 egy kemény és erőszakos, feszült, sok tekintetben véres korszak, de egyben játékos, intelligens, szenvedélyes és persze érzelmekkel teli időszak is.
Az olasz belügymniszter az EU-csúcs után nyilatkozott arról, hogy az „NGO-k legfeljebb képeslapról láthatják Itáliát”.
Salvini belügyminiszter is támogatná Danilo Toninelli közlekedési miniszter ötletét, mely szerint nem nagyon kellene senkit kimenteni a vízből. A partiőrség határozottan megtagadta a kérést.
Jócskán estébe nyúlt előtti informális munkaértekezlet, amelyen 16 EU-tagállam vezetői vettek részt, hogy menekültpolitikai kérdésekben közelítsék álláspontjaikat, ami a 28-ai hivatalos csúcstalálkozó legkényesebb kérdésének ígérkezik.
Kemény kritikákkal illették nemzetközi segélyszervezetek Európa menekültpolitikáját miután az Aquarius-konvoj 629 bevándorlóval vasárnap reggel kikötött Spanyolországban.
Spanyolország viszont igen.
A nápolyi polgármester, Luigi de Magistris gesztusa ellenállási hullámot indított el, több város is szívesen látná a Földközi-tengeren hánykolódó hajót.