Karácsony Gergely: Ez most nem egy katonai, hanem egészségügyi, szociális és gazdasági válság
Jöhetnek a védelmi bizottságok a veszélyhelyzet idejére.
Jöhetnek a védelmi bizottságok a veszélyhelyzet idejére.
Kedd estére 492-re emelkedett a magyarországi koronavírus-fertőzöttek, és 16-ra a fertőzésben elhunytak száma. Napi hírek itthonról és a nagyvilágból.
Nonszensz a magyar koronavírus szűrési gyakorlat, de a társadalmi veszteségeket az is gyarapítani fogja, ha az Orbán-kormány más országok munkabérvédelmi intézkedéseivel szemben továbbra sem figyel oda a kisegzisztenciák sorsára.
Oda a turizmus a járvány idejére, de az önkormányzatok szeretnék, ha a koronavírus után is tudnának működni ezek a vállalkozások.
Ungár Péter is kérdésekkel fordult a minisztériumhoz, de neki se válaszolnak.
Emellett pedig 20 olyan üzletet is kijelölnek országszerte, ahol a nők segítséget kérhetnek, ha otthon bántalmazás éri őket.
Túlterheltség, mentális kimerültség, félelem… És a sort még bőven lehetne lehetne folytatni.
Egy régióvezetői rendelkezésből az derül ki: a buszokat kiállási időben, maguk a sofőrök fertőtlenítik.
Ha még az ellenzék látszólagos sikere is csak egy csapda, akkor az ellenzéki politizálás elveszíti minden tétjét, és csak a vereségtől való félelem marad jószerivel az egyetlen motiváló tényezője.
Orbán Viktor a parlamentben még tegnap is arról beszélt, hogy „teljesítmény nélkül” nem ad senkinek pénzt a kormányt. Aki tehát válság idején elveszíti a munkáját, annak coki.