Hiába fizette tartozását, hivatalos értesítés nélkül, 2 órás rendőri akció után lakoltatta ki Máriáékat Ferencváros
Egy 29 négyzetméteres, penészes ingatlanból rakja ki a ferencvárosi önkormányzat Máriát, élettársát és kiskorú gyerekét.
Egy 29 négyzetméteres, penészes ingatlanból rakja ki a ferencvárosi önkormányzat Máriát, élettársát és kiskorú gyerekét.
A rendőrség 12 óra után nem sokkal kezdett intézkedni, dulakodás közepette próbálják a kilakoltatás megakadályozni próbáló aktivistákat eltávolítani a helyszínről.
135 nap alatt vesztette életét ez a 259 ember, tehát 2016 telén naponta két ember halt meg Magyarországon fagyhalál következtében.
73 önkormányzati bérlakás szűnik így meg.
A korábbi ígéretekkel ellentétben a szocialisták nem állnak a hajléktalanság dekriminalizációjának az élére.
A Város Mindenkié (AVM) csoport több korábban több száz fős tüntetést szervezett, most 5000 támogató aláírást adott át a kőbányai önkormányzatnak, hogy ne lakoltassák ki a Bihari utca 8/C számú házban lakók családokat, dolgozó embereket.
A Város Mindenkié Pécs (AVMP) által megszerzett nyilvántartás szerint az önkormányzati lakások használóinak mintegy negyede nem rendelkezik érvényes szerződéssel.
A nemrég felújított, de most bontásra ítélt önkormányzati lakótömb sok rászoruló bérlőjének szerződését a kőbányai önkormányzat nem hosszabbította meg, sokaknak cserelakásuk sincsen.
Az elmúlt hónapokban beadványokat írtak, politikusoknak telefonáltak, testületi ülésen szólaltak fel, aláírást gyűjtöttek és interjúkat adtak a Bihari utca 8/c kilakoltatás előtt álló lakói – minden szalmaszálba belekapaszkodnak, de a döntéshozók egyelőre elzárkóznak az emberséges megoldások elől.
Lejárt a kilakoltatási moratórium, mostantól szabadon utcára lehet rakni a lakásszegénységben élő embereket.