Értesítsünk a legfontosabb cikkeinkről?
Remek! Kattints az Engedélyezem / Allow / Always gombra.

TGM: Bibó (3): Zsidókérdés

Magyarország az egyetlen hely, ahol a Harmadik Birodalom és a helyi állam együttműködése a zsidók elpusztítása „terén” anélkül ment végbe, hogy ez a helyi állam fasiszta lett volna. Miért volt ez lehetséges?

Feladni? Soha!

Kicsit úgy érzem, hogy amikor a társadalom április 8-ra, a választásokra gondol, mintha elfelejtette volna, mi is a végső célja a magyarok közösségének, mi lehet a célja egyáltalán a politizálásnak.

Ezen a választáson is lehet győzni

Itt az ideje hinni a kis esélyben is, abból az egyszerű helyzetből kiindulva, hogy senkinek nincs jobb terve arra, hogyan lehetne jobb hely ez az ország, mint megpróbálni megverni a Fideszt a választásokon.

Öngól

Hiba csúszott ugyan a kormány számításaiba, de hogy ebből képes-e bárki más politikai tőkét kovácsolni, az erősen kétséges.

TGM: Bibó (1): Mentalitás, alkat

Kiadták Bibó István összegyűjtött írásainak első kötetét. Kitűnő alkalom ez arra, hogy a feledés purgatóriumában sínylődő Bibó-műveket újraolvassuk, és ezek tükrében a saját történelmi pozíciónkat is szemügyre vegyük.