Rendőrök állták útját a tüntetőknek a Lánchídon
„Álljatok félre!” – skandálja a kb. 250 fős tömeg a Lánchídon, mivel jópár rendőr állta újtukat a pesti hídfőnél.
„Álljatok félre!” – skandálja a kb. 250 fős tömeg a Lánchídon, mivel jópár rendőr állta újtukat a pesti hídfőnél.
Egyre többen állnak készen a sztrájkra.
Szél Bernadett és Hadházy Ákos ma is az MTVA székházában volt, hogy kérdéseket tegyen fel Papp Dániel vezérigazgatónak, illetve hogy érdeklődjenek arról, mi lesz a sorsa az általuk leadott európai ügyészségről szóló közérdekű hirdetésnek.
Arra kérik az állami cégek vezetőit, ne vezessék be a rabszolgatörvényt, a dolgozókat pedig arra, hogy csatlakozzanak a sztrájkhoz.
A közgyűlésen kiderült, az előző, fideszes városvezetés 50 millió forint túlórapénzzel tartozott dolgozóinak, akik között volt olyan, akinek több mint ezer túlórája várt kifizetésre.
Az ételadományokat rászoruló családokhoz juttatták el, de kapott az belőle a Budapesten található Szobi utcai nappali melegedő és az Oltalom Karitatív Egyesület is főz belőle a rászorulóknak.
Egy átdolgozott élet után egyáltalán nem arra várnak, hogy dolgozzanak, mégis sokan kényszerülnek rá.
A Magyar Szakszervezeti Szövetség elnöke szerint még nincs elég nagy hajlandóság a sztrájkra, de már közel járunk hozzá.
A több mint 10 éve szolgálatot teljesítők sem tudnak megélni a fizetésből, nemhogy a pályakezdők.
Megbénult a tömegközlekedés és a bankok is, a fővárosban pedig demonstrációt is tartottak a parlament előtt, követelve, hogy a törvényhozók szálljanak szembe a kormányzó párt munkajogi szabályozásaival.