Önkormányzati választás, új ellenzék, propagandamédia – tüntetett a Momentum
Mindenkit maradásra és cselekvésre buzdítanak.
Mindenkit maradásra és cselekvésre buzdítanak.
A parlament május 8. alakuló ülése előtti hétvégére és az alakuló ülés napjára is egyre csak szaporodnak a bejelentett tüntetések. A vidék is megmozdul, és több ismeretlen csoport is élőláncot szervezne a Parlament köré.
12 napja tartja a varsói parlamentben lengyel fogyatékos emberek és hozzátartozik ülősztrájkja, akik azt követelik a kormánytól növeljék a fogyatékosoknak járó szociális támogatások összegét, és adjanak 500 zlotyi értékű rehabilitációs pótlékot a fogyatékkal élők számára.
Április nyolcadikán valami véget ért. A korszak, amelyben a legkisebb rossz jobb, mint az aktuális főgonosz, s ezért kívánatos igazodni a jólértesült (liberális) közvéleményhez lezárult.
„A belenyugvás a legnagyobb ellenségünk” – üzenték az aktivisták.
Múlt héten a sok tízezres tüntetés színpadán csodálatosan hangzottak azok mondatok Márki-Zay Péter szájából, hogy egyetlen egyikünket se hagyhatjuk egyedül. A helyzet az, hogy most itt az idő ezt bizonyítani.
Aláírtad a petíciót? Feliratkoztál a Soros-listára? Csatlakoztál Márki-Zay Péter akármijéhez? Nagyszerű, szuper! És akkor most mi van?
Az elmúlt hetek óriási kormányellenes tüntetéseit szervező Mi vagyunk a többség csoport, a következő május 8-ai tüntetés Facebook eseményén tette közé, hogy változni fog a tüntetés kezdésének időpontja.
Egy újabb videofelvétel került elő, amin az látszik az egyik biztonsági őr szó szerint kiütötte Antal Nikoletátt (Nikót), a budapesti tünetesek egyik hírhedt alakját.
Az Echo TV krémje összeült a Sajtóklub című műsorban, ahol a szombati tüntetést boncolgatták.