Rekordmagas a szegények és nem szegények közötti különbség Magyarországon
1,2 millió szegény embernek immár szinte semmi lehetősége kitörni, a gyerekeik a legveszélyeztetettebbek.
1,2 millió szegény embernek immár szinte semmi lehetősége kitörni, a gyerekeik a legveszélyeztetettebbek.
A változáshoz az organikus értelmiségre van szükség, amelynek tagjai nem szakadnak el társadalmi osztályuktól és az élet különböző területein annak érdekeit képviseli.
Hogyan fér össze a piacgazdaság a baloldal programjával? Milyen szerepet szánnak a mérsékeltebb és radikálisabb baloldali irányzatok a piacnak a társadalmi igazságtalanság felszámolásában és az emancipált társadalom létrehozásában?
A szégyenítés stratégiája nagyon sokszor visszaüt a baloldali aktivizmusban. De vajon jó-e egyáltalán valamire?
A 20. század második felének elit érdekérvényesítési módszerei, a nemzetközi kapcsolatokra, a fontos emberekre és fontos ismerőseikre, az akadémiai tekintélyre alapuló módszerek nem működnek. Nincs tárgyalás, csak az erő, a legitimáció van.
Ha valaki depressziós (tanult vagy sem), nem neki magának kell ezt diagnosztizálnia, és nem neki kell a saját maga által felállított diagnózis alapján kezelnie a problémát, még akkor sem, ha ennek lehetőségéről egyébként előzetesen tájékoztatták.
De még így is az EU-tagállamok sereghajtói vagyunk.
A magyarok szerint a lakosság 41 százaléka él szegénységben, a többség saját bevallása szerint hónapról hónapra él. A legtöbben a Fideszt hibáztatják.
Pontosan ezért, az ellenállásnak csak politikai, „ellenkulturális” és szervezet szinten van értelme, úgy, hogy ugyanúgy egy világkép álljon szemben a Fidesszel. Minden más csak sebkenegetés és időpocsékolás.
A népesség alsó 40%-a aránytalanul keveset keres, de amíg az állam nem segít, a szegénység folyamatosan újratermelődik – mindig egy kicsit rosszabb helyzetbe kerülve.