Újabb vegyipari sztrájk jöhet, sztrájkbizottság alakult a Sanofi gyógyszergyárban
A Hankook után újabb konfliktusos bértárgyalás áll a Vegyipari Dolgozók Szakszervezete előtt.
A Hankook után újabb konfliktusos bértárgyalás áll a Vegyipari Dolgozók Szakszervezete előtt.
A KSH számításaiból kimaradt több mint 1 millió, nem éppen jól kereső dolgozó.
A szakszervezetek hétfőn egyeztetnek a folytatásról, a sztrájk sem kizárt.
Mint azt korábban megírtuk, a napirend előtti felszólalások után az ellenzéki képviselők elhagyták a Parlamentet, hogy a „Fidesz propaganda hétfőjéhez” való asszisztálás helyett az autógyárnál tiltakozzanak a cég munkavállaló-ellenes döntései miatt.
Az Életre Tervezett Munkavállalók Országos Szakszervezete gondolta úgy, hogy segít pótolni a kimaradó jövedelmeket.
Hónapok óta eredménytelen a bértárgyalás, de a szakszervezet nem adja fel a harcot.
Két órára leáll a munka a győri gyárban.
A civil státuszhoz ragaszkodó egészségügyi dolgozók nem kapnának végkielégítést az átminősítés elutasítása esetén, így a munkavállalóknak nem marad sok választása.
A kért béremeléstől még mindig jócskán elmarad a cégvezetés által megjelölt összeg.
Mi a teendő a baloldalon akkor, amikor az utóbbi idők legerősebb üzeneteivel, legfontosabb témájával, legnagyobb kérdéseivel valóban lehetőséget kap arra, hogy végre megmutassa, milyennek kéne lennie a munkásöntudatnak, amikor itt van a pillanat, amikor építkezésbe lehet fogni, leszámolni a múlttal, elindulni a jövő felé?