A kölcsönzött munkaerő leépítése után sok saját dolgozót is elküldhetnek a vállalatok
A munkaerő-kölcsönző cégek szerint pontosan lehet látni, hogy ha ma elküldik a kölcsönzött munkaerőt, két-három hét múlva a saját állomány következik.
A munkaerő-kölcsönző cégek szerint pontosan lehet látni, hogy ha ma elküldik a kölcsönzött munkaerőt, két-három hét múlva a saját állomány következik.
Több százezren élnek szegénységben annak ellenére, hogy dolgoznak annak köszönhetően, hogy az állam 2010 és 2018 között a társadalom közepén és legtetején lévők felé osztotta újra az erőforrásokat – az alul lévők kárára.
Bármikor megváltoztathatja a beosztást a munkaadó, a túlóra értelmét veszti, a munka törvénykönyvének minden rendelkezése elvesztheti kötelező érvényét.
A Vasas Szakszervezeti Szövetség szerint a cég semmibe veszi a munkavállalókat.
„Az állomány 40%-a, mintegy 17 ezer rendőr idén egyetlen forint illetményemelés sem kap.”
Az MSZP alelnöke az ellen a gyakorlat ellen tiltakozik, amelyről a a Vasas Szakszervezeti Szövetségbe tartozó E.S. Autóipari Szakszervezet számolt be a múlt héten, miszerint a harmadfokú hőségriadó ellenére dolgoztatták tovább a gyár munkásait.
A sikeres sztrájk kulcseleme a gazdasági kár okozása, ezért főleg akkor kecsegtet sikerrel, ha az a munkaadó pénztárcájának fájdalmat okoz.
A tárgyalásra azért lett volna szükség, mert a múlt hónapban komoly konfliktus éleződött ki az érdekvédelmi szervezet és a munkáltató között.
Az MSZP alelnöke szerint a kormány szemet huny a törvényileg előírt munkavédelem be nem tartatása felett.
Az elmúlt évben több, mint 300 munkást küldtek el a cégtől egyetlen létesítményben, az egyes dolgozók termelékenységi mutatójára hivatkozva.