Az Orbán-kormány embertelen válságkezelési karaktere
Az Orbán-kormány koronavírussal kapcsolatos válságkezelésében hasonló mintázatok figyelhetőek meg, mint 2010-2014 között.
Az Orbán-kormány koronavírussal kapcsolatos válságkezelésében hasonló mintázatok figyelhetőek meg, mint 2010-2014 között.
Hétfő délután koronavírus kompatibilis tüntetést tartottak „Kürtöld világgá: nemet mondunk a Kásler-tervre” címmel.
Viharosan indult az Országgyűlés aktuális ülésszaka hétfőn.
Ungár Péter LMP-s képviselő kereste meg a minisztériumot a kérdésekkel, semmitmondó választ kapott.
Széleskörű felháborodást váltott ki szakszervezetek részéről az oktatásért felelős államtitkár szombati megszólalása.
A Szülői Hang a diákoknak és családjaiknak azt javasolja, forduljanak hivatalos panasszal a kormányhoz, az ombudsmanhoz és az oktatási jogok biztosához.
Legalább 50-60 ezer ember veszítette el az állását az elmúlt hetekben, és még legalább 90-100 ezer ember fog hasonló sorsra jutni a következő időszakban.
Amíg az állam az erősíti bennünk, hogy aki nem tartja a két méteres távolságot, az bűnöző, hogy az számít elengedhetetlen szükségletnek, amit a hatalom birtokosa annak tart, addig ne csodálkozzunk, ha az emberek önbíráskodni kezdenek.
Azokra a posztszovjet országokra fogunk fókuszálni, amelyek Magyarországhoz hasonló gazdasági szerkezettel és lehetőségekkel rendelkeznek, illetve hasonló problémákkal kellett szembenézniük már a krízis előtt is.
A függetlenek mellett több párt is a plusz pénz rászorulók közötti szétosztásáról döntött.