Vizsgálatot indít a leváltott fideszes kerületvezetés felhalmozott szabadnapjairól Pikó András
Összesen több mint 200 napot nem vettek ki Sára Botondék, több mint 10 millió forintot kéne nekik kifizetni.
Összesen több mint 200 napot nem vettek ki Sára Botondék, több mint 10 millió forintot kéne nekik kifizetni.
Nem ez volt az egyetlen meglepetés a mai nap folyamán, amit a fideszes vezetés hagyott hátra Pikóéknak.
A két kerület nagyon hasonló módon, szinte ugyanazokkal a szereplőkkel bonyolított le közbeszerzéseket, csak épp fordított szerepekkel.
Pikó András Józsefváros polgármestere a HVG-nek adott interjúban számolt be az előző vezetés szerinte pazarló intézkedéseiről, az átadás furcsaságairól, és a kerületi dolgozók 13. havi bérének átalakításáról.
Pikó András szerint politikai marketing céljából szépítettek meg házakat kívülről, miközben belülről romosak és elhanyagoltak maradtak – különösen az önkormányzat saját tulajdonú ingatlanjai.
Visszavonta a Józsefvárosi Önkormányzat azt a határozatot, amellyel korábban elrendelte az Auróra nevű közösségi hely kocsma részének bezárását. A kerület egyeztetést kezdeményez a lakók és a közösségi ház között.
Egy évig kísérte kamera Bolba Márta józsefvárosi evangélikus lelkész munkáját, aki korábban önkormányzati képviselőnek indult, majd tüntetéseken mondott beszédet, de főként olyan közösséget épített Józsefváros közepén, amilyennek a szívünk mélyén az egész országot is látni szeretnénk.
A közösségi házat az elmúlt hónapokban nemcsak szélsőjobboldali csoportok támadásai érték, hanem a korábban Kocsis Máté, illetve Sára Botond vezette önkormányzat is folyamatos háborúban állt vele.
Azonban úgy véli, így is van mire büszkének lennie.
Szerinte a kötelességek teljesítéséért nem kellene, hogy plusz fizetség járjon.