Egyre szegényebbek a szegények
A népesség alsó 40%-a aránytalanul keveset keres, de amíg az állam nem segít, a szegénység folyamatosan újratermelődik – mindig egy kicsit rosszabb helyzetbe kerülve.
A népesség alsó 40%-a aránytalanul keveset keres, de amíg az állam nem segít, a szegénység folyamatosan újratermelődik – mindig egy kicsit rosszabb helyzetbe kerülve.
Magyarországon 40 ezer kollégiumi hely van, miközben tavaly több mint 200 ezer hallgató vett részt a felsőoktatásban.
A Helsinkinek jogerős ítélete van arról, hogy a kormány valótlanságokat állított a szervezetről a 2017-es nemzeti konzultációban, a kormány húzza az időt.
Szabina 9 éve ápolja otthon lányát, aki egy baleset következtében kómába esett. Ez idő alatt az édesapa magára hagyta a családot, a bank eladta a fejük felől a házat, orvosi hibák súlyosbították a lány állapotát, megélni pedig nem tudnak az állami segélyből.
A KSH legfrissebb adatai szerint egészségesebbnek érezzünk magunkat ugyan, az egyes jövedelmi rétegek között viszont nagy különbségek vannak az egészségügy megfizethetősége tekintetében.
A Magyar Idők és a Pesti Srácok még az otthonápolási díj megemeléséért küzdőket is képes a Soros-terv részeseivé tenni.
Az abortusz kriminalizációja helyett a megfelelő szexuális nevelésre kellene hangsúlyt fektetni, illetve sokkal kedvezőbbé tenni a fogamzásgátlókhoz való hozzáférést.
Palkovics László előadta Magyarország energiastratégiáját az ENSZ-nek, nem sok megújulónak jutott hely az atom mellett.
Az Állami Számvevőszék figyelmeztet: a kórházak csak a megadott keretből gazdálkodhatnak, vagy lehúzhatják a rolót.
Míg Szlovéniában, Romániában és Horvátországban is sikerült pozitív irányba előremozdítani a devizahitel-adósok ügyét, Magyarországon az MSZP rendkívüli parlamenti ülést kezdeményez.