Újra jöhet a „rabszolgatörvény”, a szakszervezetek gumigyárba küldenék Kósáékat túlórázni
Egy tavaly elkaszált törvénymódosítást nyújtottak be újra a Fidesz képviselői, a dolgozói szakszervezetek véleménye nem változott.
Egy tavaly elkaszált törvénymódosítást nyújtottak be újra a Fidesz képviselői, a dolgozói szakszervezetek véleménye nem változott.
Az ellenzék szerette volna megtudni, a Magyar Idők honnan tud olyan információkat, amelyeket még a bizottság tagjai sem tudhatnak a Gruevszki-üggyel kapcsolatban.
A másodfokon eljáró Fővárosi Törvényszék szerint az életvitelszerű közterületi tartózkodás önmagában nem tevékenység és nem is mulasztás, hanem állapot.
A washingtoni külügyminisztérium szerint el kell ítélni Gruevszkit, Szíjjártó szerint minden a legnagyobb rendben.
Az adókedvezményeket leginkább a tehetősebbek tudják igénybe venni, ennek köszönhetően még inkább nő a béregyenlőtlenség az országban.
Bódis József szerint az oktatás legnagyobb problémája a demográfia, illetve a pénzéhes pedagógusok.
Augusztus óta bizonytalanságban tartotta a kormány a köszféra dolgozóit a létszámleépítéssel kapcsolatban, majd egyszercsak megkapták a felmondóleveleiket. A szakszervezetek szerint jogszerűtlenül és embertelenül járt el a kormány.
A férfit októberben felmentették, de valószínűleg újra kapott három figyelmeztetést a rendőrségtől közterületen való életvitelszerű tartózkodás miatt.
Az egzisztenciális problémák szerepe tehát továbbra is erősen meghatározó a fiatalok körében: a kilátástalanság és anyagi gondok egyértelműen elöl szerepelnek, míg a többi problématípust jóval kevesebbszer említették.
Ami Lázár Jánosnak 35 perc autóval, az a legjobb esetben is 110 perc a tömegközlekedőknek.