A titkár kirúgása óta egyre többen jelentkeznek a szakszervezetbe a Suzukinál
Immár kétszáz körüli taggal számolnak a Vasasnál.
Immár kétszáz körüli taggal számolnak a Vasasnál.
Az ellenzék akciója azért érdekes, mert a decemberi rabszolgatörvény kapcsán keletkezett képet próbálja továbbvinni, amiben a nagy cégeket érdemtelenül támogató kormánnyal szemben, az ellenzéki képviselők a dolgozók pártján álló politikusokként akarnak fellépni.
13 százalékkal nő az alapbér.
A szervezők azt írták, a részvétel alacsonyan maradt, ezért abbahagyták a tegnapelőtt este meghirdetett, határozatlan idejű sztrájkot.
Több dolgozó is arról számolt be, hogy azt mondták nekik a gyárban: ha szakszervezeti tagok lesznek, már mehetnek is a cégtől.
Többek között 12,5 százalékos alapbér-emelést havonta 2 ezer forint lojalitási bónuszt, a munkába járás 100 százalékos finanszírozását követelik.
Forduljanak a munkások az üzemi tanácshoz! – írták közleményükben.
A férfit szakszervezeti tisztségviselőként munkajogi védelem illetné, de a Suzuki még az alapszervezet megalakulásáról való hivatalos értesítés előtt elbocsátotta, és biztonsági őrökkel kikísérte a dolgozót.
Az IG Metall ügyvezető elnökségi tagja szerint fontos, hogy segítsék és koordinálják a magyar munkások akcióit a sajátjaikkal.
Sorra adják ki szolidaritási nyilatkozataikat a szakszervezetek.