Hat éve ingott meg először az Orbán-rendszer
A Parlament előtti demonstráció trendforduló lett
A Parlament előtti demonstráció trendforduló lett
A színes bőrű osztrák állampolgárokat újabban támadások érik az utcán. A baloldali szavazók demonstrációkon mutatták meg: nem értenek egyet a koalícióra lépett Néppárt és a neonáci Szabadságpárt üzeneteivel.
Egy pécsi iskolában, amelynek történetesen korábban Hoppál Péter volt az igazgatója, szerződést bontottak az iskola szakácsával, aki felszólalt a civilek melletti tüntetésen.
A Jobbik péntek estére tüntetést szervezett a Fidesz székháza elé, hogy az Állami Számvevőszék döntése ellen tiltakozzon.
Kell-e? Lehet-e? Helyes-e?
Kedden közöltünk egy cikket, amelyben olvasóinkat arról kérdeztük, hogy el kell-e menni a Jobbik pénteki tüntetésére. Nagyon sok emailt kaptunk, és a cikkhez is majdnem 500 komment érkezett.
Ma délben pedig napirend előtti felszólalásában Vona Gábor jelentett be, utcára hívja az embereket, pénteken 17 órára szervez Budapesten fáklyás felvonulást a párt. A helyszínt a pártelnök nem ismertette.
A kormányfő ellen két ügyben is nyomoznak, egy új törvénytervezettel rejtenék el az ügyeket a nyilvánosság elől. Netanjahu szerint a nemzetnek most éppen meg kellene védenie őt a nemzetközi kritikákkal szemben.
2012. december 10-én egyetemi fórumra gyűltek össze a diákok. Aztán több hónapig az utcán maradtak.
A képviselők odajutását próbálták megakadályozni, sikertelenül. Vízágyúval, gumibottal oszlatták a szakszervezetek, pártok, vallási csoportok és antifasiszták által közösen szervezett blokádot.