Szombaton a Balaton és a Temze partján is tiltakoznak a rabszolgatörvény ellen
A túlóra elleni tüntetéssorozat amellett, hogy egyértelműen országos méreteket öltött, a külföldön élő magyarok köreiben is egyre nagyobb hullámokat ver.
A túlóra elleni tüntetéssorozat amellett, hogy egyértelműen országos méreteket öltött, a külföldön élő magyarok köreiben is egyre nagyobb hullámokat ver.
Tisztában kell lennünk azzal, hogy az ellenzék érdekei nem mindig esnek egybe a közérdekkel, és ezt észben tartva kell stratégiát alkotni.
Az ellenzéki pártok kivizsgálnák, többek között a rabszolgatörvény első vitáján az ellenzéki képviselőket elhallgattató Lezsák házelnök viselkedését, a rabszolgatörvény és más törvények szerintük törvénytelen elfogadását, az ellenzéki képviselők elleni atrocitásokat az MTVA székházában, illetve az ott jelen lévő rendőrök közbe nem avatkozását, és az utcán a tüntetőket ért rendőri túlkapásokat.
Vajon mit mond erre Kövér László?
Az egyszemélyes tiltakozásból nyárra többezres demonstrációk nőttek ki, és azóta is folyamatosan tüntetnek a boszniai Szerb Köztársaság fővárosában. Most letartóztatások kezdődtek.
Ma egyetlen szervezett dolgozói közösség sem képviselheti elégségesen saját érdekeit, ha nem fog össze a többi, hasonló érdekekért küzdő csoporttal és aktív egyénekkel.
Miért vált a rabszolgatörvény miatt tüntetéssorozat az ellenzéki pártok PR-kampányává?
Valahol az első múlt szerdai tüntetésen lehetett érezni, hogy ez nem játék. Hogy végre nem játék a politika, hanem hús és vér. Aztán jött a játék, a kergetőzés, a lófaszozás, a megjátszott dolgok.
A tegnapi nap a Kétfarkú Kutya Párt Békementével kezdődött a Kossuth téren, majd tízezres tüntetéssel zárult a Sándor-palota előtt.
Komjáthi Imre is ott volt helyszínen, szerinte fájdalmas büntetést kell mérni a fideszesekre.