Nem ment át elsőre a felhatalmazási törvény a parlamenten
„Örömmel fogadjuk a biztatást és a tanácsokat, de ezt a válságot önök nélkül is meg fogjuk oldani”- üzente az ellenzéknek Orbán Viktor.
„Örömmel fogadjuk a biztatást és a tanácsokat, de ezt a válságot önök nélkül is meg fogjuk oldani”- üzente az ellenzéknek Orbán Viktor.
Az előterjesztés lehetővé tenné, hogy a kormány rendeletek útján intézkedjen a koronavírus-járvánnyal összefüggően minden téren – egészen addig, ameddig úgy ítélik, fennáll a veszélyhelyzet, amit szintén ők döntenek el.
Nem lehet majd sem időközi választásokat, sem pedig népszavazásokat tartani, a védekezést akadályozó valótlan hírek terjesztéséért pedig öt év is járhat.
A hivatalos adatok szerint március 18-a estig világszerte összesen több mint 212 ezer koronavírus-fertőzést azonosítottak, Magyarországon 58 fertőzöttről tudunk.
Nincs nagy, közös ünneplés, marad a videóüzenet.
Az ünnepségekről végérvényesen a kormány dönt majd, az ellenzéki pártok pedig azt kérik: börtönkártérítésről szóló nemzeti konzultáció költségvetését inkább a vírus elleni védekezésre fordítsák.
Az Orbán-ellenes politikai erők legfontosabb feladata a következő hónapokra és évekre a mozgalomszervezés lenne, ebből azonban egyelőre vajmi kevés látszik.
Ezúttal többek közt Jakab Péter (Jobbik), Harangozó Tamás (MSZP), Arató Gergely (DK), Keresztes László Lóránd (LMP) és Mellár Tamás (Párbeszéd) kérdezte Orbánt.
Erről ugyan az ellenzék még nem tud, de már úton van hozzájuk a levél.