A Paks-ügyi miniszter szerint a rabszolgatörvény ellen tüntetők egy napot sem dolgoztak
Biztos nem hallott a miniszter a szakszervezetek tüntetéséről vagy az útlezárásokról
Biztos nem hallott a miniszter a szakszervezetek tüntetéséről vagy az útlezárásokról
Senki nem kényszerített minket erre fegyvert fejnek szegezve, de fegyelmivel és kirúgással igen. Igaz, arra sem, hogy elviseljük, hogy újra és újra megtiporja a dolgozó népet ez a kormány, újból és újból lesújtanak ránk, mi pedig tűrjük.
Az Index birtokába került iratok szerint Farkas József megyei rendőrfőkapitány nyomására nem jár pénz a túlórák után.
Nem hagyják annyiban a rabszolgatörvény elfogadását.
A bringaügyi biztos úgy tűnik, nem látja a bérkülönbségeket.
A munkásokat nem lehet a végsőkig dolgoztatni: a túldolgoztatás árát az élet és a gazdaság különböző területein fizeti meg a társadalom.
Minden dolgozónak joga van ahhoz, hogy ne rabszolga módjára dolgozzon, hanem emberi munkakörülmények és feltételek mellett – mondta el a lezárás egyik részvevője.
A törvénytervezet alapján nem járna bérpótlék a beosztáson túli rendkívüli munkaidőre, tehát a túlórára.
A világ 140 országának 50 millió munkavállalóját tömörítő IndustriALL Global Szakszervezeti Szövetség határozatban ítélte el a magyarországi Munka Törvénykönyvének a dolgozókra hátrányos módosítási tervét.
Kósa holnap tárgyal a szakszervezetekkel.