Polgári engedetlenségi akcióba kezd Komjáthi Imre a rabszolgatörvény elleni tiltakozásul
Az akció során ma délután 2-től a tervek szerint holnap délután 3-ig lezárják Bánrévénél a magyar-szlovák határ Szlovákiába menő oldalát.
Az akció során ma délután 2-től a tervek szerint holnap délután 3-ig lezárják Bánrévénél a magyar-szlovák határ Szlovákiába menő oldalát.
A házbizottság hét képviselőt – Bangóné Borbély Ildikót, Kunhalmi Ágnest, Szabó Sándort, Tordai Bencét, Tóth Bertalant, Varju Lászlót és Harangozó Tamást – 400-600 ezer forintos pénzbüntetéssel sújtotta
A tegnapi parlamenti és utcai tiltakozás, és a kormányzati, illetve rendőri válasz is a radikalizálódás képét mutatja 2018 végén Magyarországon. A kérdés továbbra is az, a kormánnyal elégedetlen emberek meg tudnak-e szerveződni.
Az ellenzéki pártok eddig jól vizsgáznak a rabszolgatörvény elleni parlamenti fellépésben. Mind az általános vitán, mind ma a napirend előzetes megszavazásakor olyan erővel léptek fel, ahogy egy ilyen gyalázatos dolgozóellenes törvény ellen fel kell lépni.
Az MSZP, a Párbeszéd és a DK parlamenti képviselői „illegitimnek” tartják a törvénytervezetet, kiemelték, mindent elkövetnek az ellen.
Komjáthi kifejtette, hogy a kormány a rabszolgatörvénnyel rátámadt saját társadalmára.
Ő buzdította arra a demonstrálókat, hogy törjenek be a diplomáciai látogatás miatt lezárt Kossuth térre.
Tóth Bertalan és a Népszava jobban tennék, ha a multikat képviselő politikusok helyett a szakszervezetektől tájékozódnának.
Az MSZP-Párbeszéd politikusai sárga mellényt húztak egy fotó erejéig, hogy egy sajtótájékoztatón bejelentsék, ők mindent meg fognak tenni a rabszolgatörvény ellen.
Az ellenzéki pártok egyhangúlag elítélően reagáltak arra a hírre, hogy a CEU 2019 szeptemberében minden amerikai akkreditációjú programját Bécsben indítja el. A Momentum gyertyagyújtással emlékezett az egyetem budapesti jelenlétére.