Éhségsztrájkot hirdetett a szakszervezet, amiért kimaradtak a szociális dolgozók az 500 ezres juttatásból
A pártok és a szakszervezetek szerint elfogadhatatlan, hogy a kormány „megfeledkezett” a szociális dolgozókról a járvány idején (is).
A pártok és a szakszervezetek szerint elfogadhatatlan, hogy a kormány „megfeledkezett” a szociális dolgozókról a járvány idején (is).
A járvány elleni védekezés hatalmas költségei és a sorozatos kormányzati forráselvonás lehetetlen helyzetbe sodorta az önkormányzatokat, az MKKSZ ötpontos követeléslistával kívánja megakadályozni a leépítéseket.
Nagypénteken hozták nyilvánosságra a tervezetet, a húsvéti hosszú hétvége után 1 nappal pedig már parlament elé is vitték.
Ennek hírét pedig olyan időszakban kapták meg, amikor nehézkes az érdekérvényesítés.
A MKKSZ elnöke videóban emlékeztette a miniszterelnököt arra, hogy sok köztisztviselő és közszolgálati dolgozó többet érdemelne a járvány alatt végzett munkájáért.
A fő probléma az, hogy más-más mértékben emelik meg a fővárosi és megyei kormányhivatalok, valamint a járási hivatalok tisztviselőinek bérét, ami komoly ellentéteket szülhet.
A megemelt bért áprilistól folyósítják, egészen januárra visszamenőleg.
Megszüntették az eljárást, ezzel gyakorlatilag a nulláról kell újrakezdeni a sztrájkért folytatott harcot.
A szakszervezet pedig addig nem adja fel, amíg a sztrájk feltételeiben nem születeik megállapodás.
Nem sikerült megállapodni a még elégséges szolgáltatás mértékéről, így a már egyébként is egy hónappal későbbre csúsztatott november 13-ai törvényes sztrájk feltételei még mindig nem állnak fenn.