Értesítsünk a legfontosabb cikkeinkről?
Remek! Kattints az Engedélyezem / Allow / Always gombra.

Jó ötlet a közparkok lezárása?

A mostani rendelkezések ugyan csak a hosszú hétvégére vonatkoznak, tehát kedden elvileg visszaáll a korábbi rendszer, mégis felmerül a kérdés: vajon jó ötlet lenne hosszabb távon is korlátozni a szabadtéri területekhez való hozzáférést?

Nem térhetünk vissza a normális működéshez, mert a normális működés maga a probléma

Honnan jönnek ezek a járványok és miért nem tudjuk megállítani őket? Miért úgy épül fel a gazdaság, hogy a legalapvetőbb javakat is a világ másik végéről kell beszereznünk? Miért veszítik el tömegek a munkájukat egyik napról a másikra? Miért van ilyen katasztrofális helyzetben az egészségügy és más állami jóléti intézmények?