Az Egyesült Királyságban milliók nem jutnak rendesen élelemhez
De a helyzet Olaszországban sem jobb, és már Magyarországon is egyre komolyabb problémákra derül fény.
De a helyzet Olaszországban sem jobb, és már Magyarországon is egyre komolyabb problémákra derül fény.
Feljegyezték azt is, hogy a fenntartó és az intézmény vezetése is jelezte, védőfelszerelésekre van szükségük.
A Pesti út után a Rózsa utcában is tömeges megbetegedést tártak fel a tesztek, az Egyesült Államok napi halálozási száma átlépte a 2000-et.
Ha valakinek munkaidő többlete van és felmond a munkaidőkeret lejárta előtt, akkor még neki kell a cégnek kifizetnie a ledolgozatlan óráit.
Az egyébként is kevés erőforrással rendelkező önkormányzatok arra buzdítják saját alkalmazottaikat és a lakosságot, hogy maradjanak otthon. De ha mindenki otthon marad, ki fog segíteni a rászorulókon? Nem könnyű kérdések ezek.
Csernavölgyi István egy elmulasztott adatszolgáltatást emleget, de mélyebb konfliktusra is utalhat a lépés Székesfehérvár és a kormány között járvány-ügyben.
A mostani rendelkezések ugyan csak a hosszú hétvégére vonatkoznak, tehát kedden elvileg visszaáll a korábbi rendszer, mégis felmerül a kérdés: vajon jó ötlet lenne hosszabb távon is korlátozni a szabadtéri területekhez való hozzáférést?
Rengeteg bizonytalanság van a járvány kezelése körül, de ami biztos, hogy a tények elhallgatása vagy elferdítése emberéletekbe kerülhet.
Honnan jönnek ezek a járványok és miért nem tudjuk megállítani őket? Miért úgy épül fel a gazdaság, hogy a legalapvetőbb javakat is a világ másik végéről kell beszereznünk? Miért veszítik el tömegek a munkájukat egyik napról a másikra? Miért van ilyen katasztrofális helyzetben az egészségügy és más állami jóléti intézmények?