A Sargentini-jelentés nem Magyarországot támadja, hanem a kormányt kritizálja
Amit a Fidesz kommunikál, hogy ez egy Magyarország elleni támadás, hogy a jelentést megszavazó magyarok lényegében hazaárulók, nem más, mint véleményterror, hiszen embereket a véleményük miatt megbélyegeznek a kormánypárt képviselői és a kormánypárt felbérelt verbális verőemberei.