Az értelmiség és a hatalom viszonya
A rendszer elleni fellépés hiánya nem a „bátorság” meg nem létéből fakad, hanem a viszonylagos rendszerkonformitásból.
A rendszer elleni fellépés hiánya nem a „bátorság” meg nem létéből fakad, hanem a viszonylagos rendszerkonformitásból.
Nem tartom jó ötletnek kipécézni (pun intended) a gender studies-t ezek közül, és a történteket a „túltolt identitáspolitiká”-ra fogni, ahogy a „Kutyák nemi erőszak-kultúrájával…” című cikk szerint sokan teszik. Mert ez az ügy nem erről szól, vagy legalábbis nem csak erről szól.
Saját országukban kvázi háborús helyzet és nyomor uralkodik, ezért az USA-ba tartanak. Többen a határállomás megkerülésével, folyót átúszva jutottak most Guatemalából Mexikóba
A kormány arra kérte az önkormányzatot, műveljék meg a területet a Samsungnak.
Sokéves hagyományt folytatva ezzel.
Ne dőljünk be annak, amikor egy gazdag és befolyásos döntéshozó azt állítja, hogy egy nála sokkal rosszabb helyzetben lévő ember nem érdemes tisztességes jövedelemre, tisztességes otthonra, normális egészségügyi ellátásra, oktatásra.
Vagy a tőkés diktatúra bukik, vagy mi.
Járatos fogalmaink szerint, ha pénzt kapsz azért, hogy csinálj valamit, munkát végzel, függetlenül attól, hogy ezzel megváltot vagy romba döntöd a világot. De hogyan teszi ez tönkre társadalmainkat?
Nem bír leállni!
Sok egyéb dolgot is eladott már másnak, mint ami.