Ne csodálkozzon, nullán van a szíve: amikor a rendszer lemond az idősekről
„Egy bizonyos kor felett az ember szinte csak egy adminisztratív kategória, nem pedig valaki, akinek az életminősége számít.” Olvasói levél.
„Egy bizonyos kor felett az ember szinte csak egy adminisztratív kategória, nem pedig valaki, akinek az életminősége számít.” Olvasói levél.
Bulvár politikai játszmává silányult az újabb gyermekvédelmi botrány, pedig nemcsak a gyerekek, hanem mindannyiunk szociális jogai veszélyben vannak.
Eribon könyve megrendítő, egyszerre végtelenül személyes és személytelen: anyja idős éveit követi végig közelről, és külön hangsúlyt kap az idősek otthonában eltöltött szűk két hónap, majd az asszony halála.
Gondoskodási munkáról, demenciáról, Szűcs Teri Visszatért hozzám az emlékezet című kötetéről.
Miután az államtitkár semmibe vette őket, a köztársasági elnöktől remélnek támogatást a méltóságuk visszaszerzésében.
Az államtitkár nem ment el az állam helyett ápolást végzők demonstrációjára, így a másolatának olvasták fel történeteiket az otthonápolók.
A német Szövetségi Munkaügyi Bíróság egy bolgár idősgondozó javára ítélkezett, mert nem kapta meg a neki járó minimálbért. Ennek ellenére is komoly akadályokba ütközhet az az idősgondozó vendégmunkás, aki érvényesíteni szeretné munkavállalói jogait Németországban.
A szociális munkások ötöde inkább szabadnapokat vett ki a megbetegedése idején, nehogy elvesszen a csekély fizetése is. 13 éve várnak a bérük rendezésére.
Rétvári Bence Ungár Péter írásbeli kérdésére adott válaszában azt állítja, hogy az otthonápolás támogatása nem része az Egészségügyi Világszervezet protokolljának. Egy 2020-as WHO-s tájékoztató viszont a kifejezetten a COVID-dal kapcsolatban fogalmaz meg szakmai javaslatokat az otthonápolási rendszerről.
Pedig a nem gyermeküket, legtöbbször demenciával elő idős embereket otthon gondozók is ugyanolyan megterhelő, 0-24 órás munkát végeznek.