Mind jobban jártunk volna, ha László Imre csöndben maradt volna
De tényleg: kellett ez nekünk?
De tényleg: kellett ez nekünk?
A Szabad Pécs szúrta ki, hogy a több mint 500 médiumot magába foglaló kormánypárti médiakonglomerátum, a KESMA baranyai lapja kihagyta Péterffy Attila pécsi polgármestert egy csütörtökön megjelent tudósításából.
Rendkívüli sajtótájékoztatót tartottak az ellenzéki képviselők és városvezetők, hogy legalább így elmondják, milyen javaslatokat tettek volna az önkormányzatok kivéreztetése ellen.
A veszélyhelyzet megszüntetéséről szóló keddi zárószavazás közeledtével az elmúlt három hónap értekelésére helyezdődött a hangsúly az Országgűylés hétfői ülésén. A napirend előtti felszólalásokban és azonnali kérdések órájában az ellenzék kérdéseit csak ritkán kísérte érdemi válasz a kormánypárti padsorokból.
A DK, az MSZP, a Jobbik, az LMP és a Párbeszéd közös javaslatokat fogalmazott meg az egészségügyi dolgozók megbecsülése, a munkanélküliek és nyugdíjasok megsegítése, illetve az önkormányzatok fenntarthatósága érdekében. Reményeik szerint jövőre már közös költségvetéssel állnak elő.
Minden forint, amit a kormány a járvány miatti szükséges takarékosságra hivatkozva elvon tőlük, veszélyezteti az önkormányzatok működését.
Egy kezdődő válságos időszakban az önkormányzatok ellehetetlenítése bűn. Ezt hangsúlyozta az MSZP, a fővárosi DK és a Párbeszéd is.
Ugyan a trianoni békeszerződés aláírásának 100. évforudulóján tartott plenáris emlékülésen nem szólalhattak fel a pártok frakciói, a maguk módján mindegyik párt megemlékezett a centenáriumról.
Nem ez az első ünnep, évforduló, amit a Fidesz magába szippant.