Visszanyal a fagyi: az egyetemek modellváltása a szakszervezetek megerősödését hozta magával
A felsőoktatási szakszervezetek majálisán jártunk.
A felsőoktatási szakszervezetek majálisán jártunk.
85,2 százalékkal elfogadták a modellváltás beindítását az egyetem Szenátusában, de néhány feltételt azért szabtak. A béremelés jövője viszont enyhén szólva is kétséges maradt.
Mintegy 650 műegyetemi dolgozó és doktorandusz szavazott.
Az egyetem munkatársai nem várják meg, amíg a fejük felett döntenek.
Kár abban reménykednie bárkinek, hogy részmegállapodásokkal eredményeket lehet elérni.
Ideje lenne feleszmélniük, hogy a most zajló folyamatokat még akkor sem fordíthatják vissza, ha a véletlennek és a tehetetlenségi erőnek köszönhetően valamikor kormányra jutnak. Másra van szükség. Másoktól.
A tervek szerint április 19-23 között egy héten keresztül zajlik majd az információs sztrájk.
Mihálik Edvin, a Momentum szegedi önkormányzati képviselője közérdekű adatigényléssel fordult az ITM-hez, hogy megtudakolja a minisztérium álláspontját a Szajbély Mihály által megfogalmazott panaszokról. Az ITM a legsúlyosabb panaszokra még csak nem is reagált.
A képviselő birtokába került dokumentumok alapján úgy bólintottak rá a még nem ismert összetételű mindenható kuratóriumra, hogy semmilyen garanciát nem kaptak arra, hogy megmaradnak a jogosítványaik vagy egyáltalán beleszólhatnak bármilyen döntésbe.
A független országgyűlési képviselő szerint a kormány mézes madzagokkal és hamis ígéretekkel erőltette az egyeztetés nélküli fenntartóváltásokat.