„Az ország egyik legrosszabb munkáltatója a kormány” – kilátástalanság van a közszférában
„A Kormány tisztességes béremelés, vagy egyáltalán bértárgyalások helyett karácsonyi ajándékként inkább kötelező oltással örvendeztette meg a munkavállalóit”
„A Kormány tisztességes béremelés, vagy egyáltalán bértárgyalások helyett karácsonyi ajándékként inkább kötelező oltással örvendeztette meg a munkavállalóit”
A közoktatásban és a katasztrófavédelemben is súlyos a helyzet. A szakszervezetek szerint a fenyegetés nem vezetett eredményre.
Az oltási kötelezettség miatt esetlegesen kieső munkaerő a termelést és ezzel az oltottak és oltatlanok egzisztenciáját egyaránt veszélyeztetheti.
Valószínűleg a kormány jövőre is fegyverként akarja használni az iparűzési adót, tovább rontva a közszférában dolgozók helyzetén.
A szakszervezetek szerint a kormány a saját politikai játszmájába akarja belekeverni az önkormányzati dolgozókat és fegyverként akarja használni az iparűzési adót.
Legutóbb majd’ egy egész éven keresztül nem volt hajlandó megmondani az EMMI, hogy mi a minimum szolgáltatás.
Nem csak az ellenzéki önkormányzati vezetőknek árt a kormány a forráselvonással, hanem az önkormányzati dolgozóknak is.
Felszólították a belügyminisztert, hogy gondoskodjon a szociális és gyermekvédelmi dolgozók hatósági megfigyelését lehetővé tévő törvény módosításáról.
A szakszervezet álláspontját az önkormányzat vitatja, az általunk is közölt állítások az önkormányzat szerint rossz színben tüntették fel a települést.
Gulyás Gergely szerint ilyen ügyben „nem lehet megalapozottan eljárást indítani senki ellen”.