Nagy előnnyel nyerte kormánypártok jelöltje a mohácsi időközi polgármester-választást
Pávkovics Gábor volt alpolgármester végül 56%-ot kapott, míg az eddigi polgármester, az ellenzéki jelölt Csorbai Ferenc 40%-ot.
Pávkovics Gábor volt alpolgármester végül 56%-ot kapott, míg az eddigi polgármester, az ellenzéki jelölt Csorbai Ferenc 40%-ot.
Az általa vezetett jobkközép nagyon fente a fogát a balos vezetésű Toszkána és Puglia tartományok elnöki székére, de az előzetes eredmények szerint egyik sem jött nekik össze.
A levélszavazással elsősorban azok a hátrányosabb helyzetű amerikaiak élnének, akik nem támogatják Trump felső-középosztálybelieknek és gazdagoknak kedvező politikáját. És ha ezek az emberek nagy számban szavaznak a legfontosabb csatatérállamokban, az könnyen az elnök székébe kerülhet.
Az őt kereső csoport szerint valószínűleg megölte magát, és egyelőre nem tudni, köze van-e ennek a közelmúlt politikai eseményeihez.
Az ellenzék szerint nem a járvány, hanem Peking vesztésre állása az elsődleges ok.
Az államfő nyerte a lengyel választások második fordulóját is, az exit poll szerint nagyon szoros versenyben, ezzel újabb öt évig ő vezetheti majd az országot.
A választást a jelek szerint kényelmesen nyerte a jobboldali HDZ.
Macron pártja mindenhol veszített, a zöld-baloldali összefogás győzött Párizsban, Lyonban és Marseille-ben is. A szélsőjobb bevette Perpignan városát.
Az Orbánnal jó viszonyt ápoló, a munkások jogait viszont fokozatosan leépítő Vučić pártja aratott.
A miloševići rendszerre gyakran mondják, hogy két dologra támaszkodott a hatalom újratermelését illetően: a médiára és a titkosszolgálatokra. A vučići rezsim sem működik másként.