A szkander folytatódik Macron és a francia szakszervezetek között
A csütörtökön kezdődött közlekedési sztrájk már 4 napja tart, kedden újabb tüntetésekre hív a szakszervezeti összefogás a nyugdíjrendszer reformja ellen.
A csütörtökön kezdődött közlekedési sztrájk már 4 napja tart, kedden újabb tüntetésekre hív a szakszervezeti összefogás a nyugdíjrendszer reformja ellen.
László Zoltánnal, a Vasas alelnökével, és Komjáthi Imrével, az MSZP alelnökével arról beszélgettünk, hogy egy évvel később hogy látják: volt-e értelme a tiltakozásnak, változott-e a munkavállalók helyzete, és hogyan profitáltak a helyzetből a szakszervezetek és az ellenzéki pártok.
A közösségi közlekedés gyakorlatilag leállt, több mint 230 tüntetést is szerveznek a még nem részletezett reform ellen.
A szakszervezeti vezetővel Budapesten, a sikeres sztrájkéven túllévő Vegyipari Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének budapesti tisztújító kongresszusán beszélgettünk.
Egyes elemzők szerint azonban a szakszervezetek fújtak visszavonulót.
„Sajnáljuk, ez az ő karácsonyi ajándékuk Magyarország négy és fél millió dolgozójának” – reagált az MSZP-s Molnár Gyula.
A szakszervezet kitart a 15 százalékos követelés mellett.
Magyarországon a rendszerváltás után korábbi központosított szakszervezeti rendszert olyan módon decentralizálták, hogy a dolgozói érdekvédelem meggyengült.
És csak nő a munkahelyi balesetek száma.
A Ford és a Chrysler lehet a következő…