Gáspár Evelin kiállása fontos üzenetet közvetít minden bántalmazott nő számára
Aki szeret, az nem bánt.
Aki szeret, az nem bánt.
Hét hónappal a történtek után még azt is nehéz kideríteni, mi és hogyan történt valójában, a felelősök fáznak a nyilatkozatoktól és a nyilvánosságtól, és a fenntartó főváros is elszalasztotta a lehetőséget, hogy rendszerszintű előrelépés történjen az ügyben.
Máté Gábor Veiszer Alindának adott interjúban elmondta, nem bánja, hogy beleálltak Gothár Péter zaklatási ügyébe, de most nem tanácsos nagy dobra verni az ehhez hasonló eseteket.
A sajtó júniusban még éppen ennek az ellenkezőjétől volt hangos.
Újabb családon belüli erőszakeset mutat rá az áldozatvédelem fejlesztésének szükségességére.
Azt is elengedhetetlennek tartják, hogy a fenntartó lefolytassa a már korábban elrendelt vizsgálatot a visszaélési ügyben.
„A valóság bizonyítása nem volt eredményes.”
„Az nagyon rossz, ha az az irány, hogy a magyar állam nem felelős, különösen az áldozatsegítés évében” – mondta el az egyik áldozat.
Több szakszervezet üdvözölte a lépést, ami elősegítheti a munkahelyi abúzusok elleni hatékonyabb fellépést nemzetközileg.
Arról, amivel még mindig nem szeretne foglalkozni a színházi szakma nagyobb fele.