Szeméttel fűtenek a rászorulók, de a kormány büszke a meg sem érkezett tűzifa támogatásra
A szmogtól és a fagyhaláltól amúgy sem a 12 ezer forintos „rezsicsökkentés” fogja megvédeni az embereket.
A szmogtól és a fagyhaláltól amúgy sem a 12 ezer forintos „rezsicsökkentés” fogja megvédeni az embereket.
Idén a december hidegebbnek ígérkezik, mint amilyen tavaly volt, ráadásul november végén hirdette ki a kormány a tűzifa támogatás odaítélésének feltételeit, amelyek finoman szólva sem a rászorulóknak kedveznek.
A kormány szerint minden rendben van, a hajléktalanokat segítő intézkedéseknek köszönhetően többen vannak a szállókon.
Még szerencse, hogy jövőre is be lehet váltani a 12 ezer forintos állami támogatást – persze addigra még drágább lesz a tüzelő.
Jó, hogy nem azt tanácsolja, fűtsenek.
Elszabadultak az árak.
Azt gondoljuk, hogy az autók tehetnek a szennyezett levegőről, pedig nagyrészt a nem megfelelő tüzelő az oka. Ennek egyrészt a szegénység, másrészt az ismerethiány áll a hátterében.
Vigyázzunk egymásra!
A Magyar Szociális Fórum legfrissebb adatai szerint tavaly ősz és február közepe között 149 ember fagyott meg.
81-re nőtt a fagyhalál áldozatainak száma tavaly ősz óta. Az újra beköszöntött hideg miatt több megyében az éjjeli menedékhelyek férőhelyei elfogytak.