A magyar szülészeteken nem ritka jelenség a nők megfélemlítése, jogaik megsértése, illetve a velük szemben alkalmazott verbális és szülészeti erőszak sem.
A társadalmi konszenzus szerint a szülésben csak annyi a lényeg, hogy a gyerek egészséges legyen, és életben maradjon az anyja is. Az anyaságról, az anyává válás átmeneti rítusáról, a szülésről egy ideje nem szokás beszélni.