Erős kezdés volt a hétfői pedagógussztrájk, de a küzdelem java csak most jön
A pedagógusok fáklyát lobbantottak, most szítaniuk kell a lángot.
A pedagógusok fáklyát lobbantottak, most szítaniuk kell a lángot.
A tankerületek folyamatos nyomást gyakorolnak az intézményvezetőkre. Láthatatlanná tennék a sztrájk tényét az iskolák adminisztrációs rendszerében, és igazolatlan hiányzást könyvelnék el a nem megjelent diákoknál, amiket csak a szülő igazolhat.
Reggel sztrájkoltak a tanárok, délután szolidaritási konvojt tartottak a szakszervezetek – mozgalmas hétfőn vagyunk túl.
Élőben jelentkeztünk a Vasas Szakszervezeti Szövetség alelnökének autójából.
Pedagógusok vallottak botrányos helyzetükről.
A szakszervezet szerint példaértékű volt, ahogyan a budapesti Continental gyár a bérekről tárgyalt dolgozóival.
A mozgalom támogatja a tanárok követeléseit.
Többek között jobb béreket, munkakörülményeket és megbecsülést.
Találós kérdés: előbb viselték a szakszervezetek, mint Márki-Zay Péter, és valójában nem is az, aminek látszik. Mi az?
Átlagosan 5 százalékos reálbéremelés várható Budapesten az inflációt is figyelembe véve. A szociális és kulturális területen viszont vannak még vitás kérdések.