Bíróság mondta ki: nem követtünk el szabálysértést, amikor tudósítottunk egy tüntetésről
Kellett hozzá majdnem másfél év, de azért megérte!
Kellett hozzá majdnem másfél év, de azért megérte!
Megtagadták, hogy a szervezet megkapja a kórházak kiürítéséről szóló dokumentumot, így most pereskedés útján próbálják megszerezni.
Miközben Portugália felismerte a koronavírus-járvány okozta veszélyt és minden menedékkérőt állandó lakosaként kezel a járvány idejére, a magyar eljárásrend semmit sem változott – még csak éheztetés terén sem.
A felhatalmazási törvény elleni petíciót eddig több mint százezren írták alá.
A Magyar Helsinki Bizottság szerint a veszélyhelyzetben sem korlátozható az ártatlanság vélelme, és senki sem küldhető vissza olyan helyre, amely számára életveszélyes lehet.
Felfüggesztik a röszkei tranzitzónába való bebocsátást, Bakondi György indoklása szerint az ország és az ott lévő emberek védelme érdekében – csakhogy eleve a tranzitzónába be sem jutna senki akkor se, ha most jönne Iránból, a Helsinki Bizottság szerint ez látszatintézkedés.
A két szervezet szerint nincs kitől megvédeni a fehér heteroszexuális férfiakat és nőket, hiszen őket a magyar állam nem hogy nem fenyegeti, hanem mindenki máshoz képest jobban védi. A valódi jogsértések valódi áldozatainak viszont továbbra is segítenek.
A demonstrációt a Helsinki Bizottság, az Utcajogász és a TASZ szervezi.
A 10 éves Armin 11 hónapja él a röszkei tranzitzónában, ahol a rácsokon és szögesdróton kívül csak édesapja létezik számára.
Ráadásul kiderült, hogy nincs szakmai terv a bezárásról.