lágerek népe
A rendőrség szerint teljesen jogszerű, hogy éheztetik a menekülteket
„Az idegenrendészeti eljárás alatt álló személyek élelmezésének elmulasztása sem lehet a magyar jog szerint jogellenes.”
„Az idegenrendészeti eljárás alatt álló személyek élelmezésének elmulasztása sem lehet a magyar jog szerint jogellenes.”
Nem szerette volna elfogadni a megváltozott jogviszonyt – elvégre ápoló, nem katona.
Két napig nem kaptak enni – a Helsinki Bizottságnak pedig újból bírósághoz kellett fordulnia. Immár tizenhetedszer.
A vegzálások ismét beindulnak.
Még csak kabátlopás sem kell hozzá: már egy sál elrablásában való „bűnsegédlet” miatt is több hétre rács mögé kerülhet valaki Magyarországon.