Kolumbiában még sohasem nyert baloldali elnökjelölt – most megtörni látszik a jég
A Gustavo Petro vezette baloldalnak most komoly esélye van a győzelemre.
A Gustavo Petro vezette baloldalnak most komoly esélye van a győzelemre.
Az éhségre és munkanélküliségre adott kormányzati válasz utcára vitte a kolumbiaiakat, a kormány fellépése szokatlanul brutális, és nem látni még a végét.
Az aktivisták tiltakoztak a kolumbiai állam által elkövetett gyilkosságok ellen, és kiálltak az elnyomás ellen küzdő kolumbiai nép mellett.
Az emberek ételt, vizet, gyógyszereket adományoznak a közösbe. Még akkor is, amikor nekik sincs elég.
A személyi jövedelemadót emelte volna a jobboldali kormány, a kolumbiaiak több mint egy hete tüntetnek, már a pénzügyminiszter is lemondott.
Az égből szórnák az ültetvényekre a veszélyes anyagot, pedig ezt egyszer már leállították a WHO kérésére.
A fiatal generáció felismerte, hogy a jelenlegi gazdasági modell nemcsak nem kínál számára jövőképet, hanem a természeti tartalékok felélése miatt gyakorlatilag a túlélését fenyegeti.
A történelmi előzmények megértése mindenképpen szükséges a „latin-amerikai tavasz” eseményeinek alaposabb átlátásához.
Reszket, reszket minden szexista, mert feminista lesz egész Latin-Amerika.
Dél-Amerika újabb országában bukott felszínre az elégedetlenség.