Megsemmisítette a bíróság a gödi polgármester második felfüggesztését is, Balogh Csaba hivatalban marad
Hiába függesztette fel Balogh Csabát a képviselő-testület.
Hiába függesztette fel Balogh Csabát a képviselő-testület.
A városvezető azután élt jogorvoslattal, hogy a DK, az LMP, a Jobbik és a Fidesz képviselőiből álló többség július 31-én két hétre felfüggesztette őt hivatalából. A két hetes felfüggesztést lejártakor, augusztus 12-én a testület újabb 30 nappal toldotta meg.
Paróczai Anikó azért tartja fontosnak, hogy ez az ügy ne sikkadjon el, mert egy eljárás, amiben egy megválasztott képviselőt rabosítanak azért, mert a munkáját végzi, borzasztóan káros, és közben sérül a véleménynyilvánítás szabadsága is.
Egyre több hasonló ítélet születik Európában, Magyarországon is van folyamatban ilyen ügy.
A nők elleni erőszak továbbra is rendszerszintű probléma, amire a kormánynak sürgősen megoldást kell találnia.
Az eljárás kritikusai szerint a német bíróság a török kormány kottájából játszik.
Ügyében még mindig zajlik a nyomozás, a bántalmazó ellen súlyos testi sértés miatt indított büntetőeljárás bírósági szakasza 8 hónapja várat magára. A férfi által indított személyiségi jogi per viszont megkezdődik augusztusban.
A Dakota Access környezetvédelmi hatástanulmányával nincs minden rendben, le kell zárni és ki kell üríteni.
Kellett hozzá majdnem másfél év, de azért megérte!
A napokban két tragikus, nők elleni erőszakkal kapcsolatos ügyben is fejlemény született.