Az ENSZ és szakszervezetek is figyelmeztettek arra, hogy a járványhelyzet alatt megnőtt a nők elleni erőszak kockázata
Az otthonukba zárt nők minden eddiginél nagyobb kockázattal néznek szembe.
Az otthonukba zárt nők minden eddiginél nagyobb kockázattal néznek szembe.
Van olyan cég, amelyik kijelentette: ha nem fogadják el a dolgozók a járványhelyzet miatti döntéseket, akkor a 2400 munkavállaló felét el fogják bocsátani.
A közszférában dolgozók védelmének biztosítása mellet, a kieső bevételek pótlására szólította fel a kormányt több szakszervezeti szövetség.
Az önszerveződés a szükség szülte bátorsággal karöltve hegyeket fog még megmozgatni – ha nem engedjük el.
A német kancellár fertőzött orvossal találkozott, Olaszországban valamelyest csökkent a halálozási ráta, Magyarországon folyamatosan kérik az időseket, hogy maradjanak otthonukban, de kijárási tilalmat nem terveznek.
Szerintük összefogás, társadalmi szolidaritás nélkül nem lehet győzni a világjárvány hatásai ellen sem egészségügyi, sem gazdasági szinten, ebben ajánlanák fel együttműködésüket, bár a kormány egyelőre nem hajlandó egyeztetni velük.
Duplájára emelkedik továbbá a szolgálati idő elismerésének rendszere, lesz életpályamodell, a vasutasok gyermekei számára ösztöndíj, valamint decemberben minden vasutas egyszeri 350 ezer forintos juttatásban részesül.
Ha kell, nyomást is gyakorolnak.
Bár két hónapja nem sikerült semmilyen bérajánlatot kihúzni az állami vasúttársaságból, Bártfai-Mager Andrea szerint a kormány minden esetben korrekt résztvevője volt az érdekképviseleti egyeztetéseknek.
140 ezer dolgozó fizetése a tét.