Az európai parlamenti képviselők szerint is szabályozni kéne a közösségi médiákat
Az EP-képviselők szerint nem átláthatók és ellenőrizhetők az technológiai óriások, és károsítják a demokráciát.
Az EP-képviselők szerint nem átláthatók és ellenőrizhetők az technológiai óriások, és károsítják a demokráciát.
A párt szerint a techóriások jelenlegi működése csak azoknak a cégeknek jó, amelyek megveszik a Facebooktól az adatainkat.
Andrés Manuel López Obrador nézete szerint a közösségi oldalak nem járhatnak el úgy, mint valamiféle inkvizítorok.
Innentől a nagy, globális platformok hivatalosan is világhatalmi szereplők, de bízhatunk-e abban, hogy ezzel nem csak fokozódik-e a probléma?
A két közösségi médiaóriás a héten átlépett egy határt a Joe Bidenre nézve kellemetlen újságcikk eltussolásával.
A cég szóvivője szerint „nehéz megtalálni” az egyensúlyt a szabad véleménynyilvánítás és az emberek védelme között, így hát a továbbiakban sem távolítják el a holokauszt valóságát tagadó tartalmakat az oldalról.
A kpop rajongók nemrég három látványos politikai akciót is levezényeltek. De hogyan tudnak ilyen hatékonyan fellépni társadalmi ügyekért, amikor még csak nem is politikai közösségről van szó?
Az elnök sokadszorra posztolt olyat, ami ütközött a legnépszerűbb közösségi médiumok szabályzatával. A Twitter végre lépett, a Facebook tétlen maradt, Trump cenzúrát és elnyomást vizionált.
De vajon miért pont most? Az egyszerű válasz, hogy ez a bosszú, amiért a Twitter cenzúrázta Trumpot, de kritikusai szerint az is lehet, hogy így akarja elterelni a figyelmet a rossz járványkezelésről.
A digitális platformok politikai nyomásra felhagynak laissez-faire tartalompolitikájukkal, hogy a hagyományos sajtóval szövetkezve „megbízható” híreket és tájékoztatást közöljenek. Ám ez rossz módszer a dezinformáció legyőzésére.