Videó bizonyítja, hogy hétfő éjjel is hangosan zúgott a gödi akkugyár, a bíróság tiltása ellenére
Mintha mi sem történt volna.
Mintha mi sem történt volna.
A miniszter szerint mindenkire vonatkoznak a bírósági döntések.
A helyi civilek támadták meg az engedélyt, amit a gyár zajszennyezése és tisztázatlan környezetterhelése ellenére adott ki a hatóság decemberben.
Újabb 43 ezer négyzetmétert kebelez be a gyáróriás, amiről az érintettek nagy része könnyen lehet, hogy nem is hallott még.
Jelentős mértékben tartalmaz olyan vegyszert a gödi talajvíz, amit a közeli Samsung-gyárban is használnak.
Kammerer Zoltánnak fel kellene vennie a kapcsolatot a Göd-ÉRT Egyesülettel.
A Greenpeace a helyszínen szennyvízmintát vett, miután kiderült, a törvényi határérték hetvenötszörösét eresztette a levegőbe a gyár egy magzatkárosító oldószerből.
A helyi civilek szerint a gyár túllépi a hatóságilag megállapított maximális zajszinteket.
Attól, hogy két zajforrás működését felfüggesztették, a maradék nagyjából nyolcvan darab ugyanolyan hangerővel zúg.
Hacsak nem bújták a gödiek a kormányhivatali közleményeket, aligha tudhatták meg, hogy közmeghallgatás lesz az akkugyárról.