Az ellenzék és az orbáni kettős állam
A hatalomban lévők a rendkívüli helyzetet arra használják fel, hogy olyan államot építsenek ki, amely „törvényesíti a jogtalanságot”
A hatalomban lévők a rendkívüli helyzetet arra használják fel, hogy olyan államot építsenek ki, amely „törvényesíti a jogtalanságot”
A hetek óta tartó lejáratókampány az eddig megszokottakhoz képest is szintlépésnek tűnik, ami a karaktergyilkosságban élenjáró kormányzati médiát illeti.
Az Utcajogász Egyesület által kidolgozott alkotmánybírósági beadvánnyal igyekszik elérni a Párbeszéd-Zöldek a kormányrendelet megsemmisítését.
A törvény támogatói szerint a gazdák nem a dokumentum hatására kerülnek nehezebb helyzetbe, hanem akkor, ha nem cselekszünk.
A szabályozás elmulasztja orvosolni a problémát, hogy a kilakoltatási kérelmet a bíróság nem küldi meg nyilatkozattételre a lakáshasználónak.
Gordon Whitman közösségszervezővel hitről, segítségnyújtásról és bevándorlásról beszélgettünk. A főként vallási közösségek szerveződését segítő Faith in Action munkatársa arról is beszélt, miért olyan népszerű a Fidesz Amerikában.
Ezzel ő a 2022-ben megalakult Orbán-kormány második miniszteri távozója a tavaly év végén lemondott Palkovics László innovációs és technológiai miniszter után.
A kormány a nőket teszi felelőssé a csökkenő születésszámért.
Ezek az adatok rámutatnak arra, hogy mennyire torz képet nyújtanak a magyar társadalom anyagi helyzetéről a KSH havonta közzétett tájékoztatásai.