A jövőbe látó kormányhivatal már szeptemberben látta, hogy februárban is szabálykövető lesz a Samsung
Két darab, fél évvel ezelőtti zajméréssel rázta le a panaszkodó lakosokat a kormányhivatal. Ráadásul ebből egyet maga a Samsung végeztetett.
Két darab, fél évvel ezelőtti zajméréssel rázta le a panaszkodó lakosokat a kormányhivatal. Ráadásul ebből egyet maga a Samsung végeztetett.
A probléma akkor jelentkezik, amikor több ezer ember rákkeltő kockázatnak van kitéve, és a mérleg egyik serpenyőjébe a betegérdek kerül, a másikba az üzleti érdek.
Hosszú éveken át lehetetlenítették el a szakszervezetet, most egy botrány egy csapásra megváltoztatta a hozzáállásukat.
A Magyar Szakszervezeti Szövetség munkatársai a Samsung dolgozóinak felállított online segélyvonalukat hirdették.
Igazi lavinát indított el a Telex tényfeltáró cikke, arról viszont kevés szó esett, hogy a rákkeltő mérgezésnek kitettek szinte egytől egyig vendégmunkások, akiket eddig senkinek sem sikerült elérnie és megszerveznie.
Már-már hagyomány Gödön, hogy az akkumulátorgyárral kapcsolatos információkért meg kell dolgozni.
A kártérítési perben küzdő férfi ügye rámutat, hogy a munkavédelem és a felelősségvállalás hiánya mindenkit kiszolgáltatottá tesz Magyarországon.
Egy telken nem fér meg az ezreket kiszolgáló vasút és a profitorientált akksigyár Debrecenben. Vajon melyiknek kedvez a kormány?
A győri öntödében egy meghibásodott gép több száz kilós eleme zuhant egy dolgozóra. A szakszervezet szerint ez a cég pont komolyan veszi a munkavédelmet, szemben másokkal.
Tuzson Bence és Kammerer Zoltán úgy örül a különleges gazdasági övezet eltörlésének, mintha azt nem az Orbán-kormány hozta volna létre 2020-ban.