Cseh Katalin privatizációs ötlete a legrosszabb, ami egy vasúttal csak történhet
A Momentum EP-képviselője éppen ott privatizálna, ahol ez nagyon nem működik.

Üdvözlünk a Mérce napi véleményrovatának, az AMércének az oldalán. A rovat célja, hogy naponta tudjunk nektek adni egy olyan véleménycikket, ami kitekint a mindennapi megszokott nézőpontokból, új dinamikákat ad a gondolkodásunknak, leveri azokat a falakat, amiket a politika körénk épít.
A Momentum EP-képviselője éppen ott privatizálna, ahol ez nagyon nem működik.
Orbánék a teljes tőkésosztályt sikerült maguk mellé állítaniuk. Aki demokráciát akar, annak a munkásokat kell megszerveznie.
A soviniszták őrjöngő hatalom- és megtorlásvágyának a levét az alávetett osztályok szokták meginni. A megtévesztett nemzedékek áldozatai ott nyugszanak – igen, éppen ott! – a katonatemetőkben.
Mi kellett ahhoz, hogy működjön egy balos tüntetés, és mi vetett véget a balos keretezésnek decemberben?
A stabil választói bázisban való lehorgonyzáshoz azonban nem elegendő, hogy egy párt technikai értelemben ötletes, jó kampányt visz.
Az elkövetkező napok és hetek fogják eldönteni, hogy három évtized alatt mennyit és milyen irányba változott a romániai társadalom, annak többségi és kisebbségi szegmensei egyaránt.
Nem csak örvendetes, de egyenesen szükségszerű is, hogy a Momentum saját jogán állítson főpolgármester-jelöltet az előválasztáson.
Bár a kritikusnak vannak fontos kritikai meglátásai a folyamattal kapcsolatban, mégis azért ez valójában azt jelenti, hogy Puzsér célja nem lehet a főpolgármesterség, hanem valami más az.
Ha tényleg visszajutottunk oda, ahol 2009-ben voltunk, akkor ez azt is jelenti, hogy az európai gazdaság- és társadalompolitika ugyanazokon az ellentmondásokon keresztül fog az elkövetkezőkben is kibontakozni, amelyeket már ismerünk.
Nem elég, ha némán elszenvedjük a zsarnoki önkényt, hanem – és ez a lényeg – azt is elvárják, hogy értsünk is vele egyet.