A társadalom önvédelmének történelmi perspektívái
Magyarországon a rendszerváltás után korábbi központosított szakszervezeti rendszert olyan módon decentralizálták, hogy a dolgozói érdekvédelem meggyengült.

Üdvözlünk a Mérce napi véleményrovatának, az AMércének az oldalán. A rovat célja, hogy naponta tudjunk nektek adni egy olyan véleménycikket, ami kitekint a mindennapi megszokott nézőpontokból, új dinamikákat ad a gondolkodásunknak, leveri azokat a falakat, amiket a politika körénk épít.
Magyarországon a rendszerváltás után korábbi központosított szakszervezeti rendszert olyan módon decentralizálták, hogy a dolgozói érdekvédelem meggyengült.
Mi lesz az önkormányzati médiával október 13. után?
A klímakatasztrófa egyre fenyegetőbb közeledtével természetesen a világ egyik legszennyezőbb ipara, a divatipar is ráfeküdt arra, hogy ökotudatosnak mutassa magát. De valóban eleget ígérnek ahhoz, hogy változtatásaik segítségével a globális felmelegedés megállítható legyen?
Az első napokban már körvonalazódtak az új fővárosi politika súlyponti elemei is, ezért már beszélhetünk arról is, hogy konkrétan mire számíthatunk.
Chilében ma éppen azok az intézmények vívják ki a népharagot, amelyek a Pinochet-diktatúrától örökölt neoliberális alkotmányt és berendezkedést szimbolizálják.
A szélsőségesen egyenlőtlen társadalmi és gazdasági hatások által nyomorba döntött vidéki településeken nem beszélhetünk demokráciáról.
Az ’56-os forradalom és szabadságharc felkelőcsoportjaiban nagy arányban harcoltak nők, vagy vettek részt másképp a küzdelmekben. 3 portré.
Mi ez a hun-türk-kipcsák őrület?
Az október 13-ai választás eredménye az, hogy a magyar politika megmenekült, a kérdés az, hogy mire tudja az ellenzék felhasználni a győzelmét.
2010 után az Orbán rendszer a nemzeti tőke számára előnyös integrációs modellt szorgalmazott, mely egyszerre tudja a külső befektetők profitját, és a belső tőkefelhalmozást biztosítani, a költségeket pedig a társadalom kiszolgáltatottabb szereplőire helyezni.