Értesítsünk a legfontosabb cikkeinkről?
Remek! Kattints az Engedélyezem / Allow / Always gombra.

Volt partnerét késelte meg egy budapesti férfi

Ez a cikk több mint 1 éves.

Egy 28 éves budapesti férfi többször, késsel megszúrta volt partnerét a XXIII. kerületi Grassalkovich úton – írja a Police.hu. A bűntett akkor történt, amikor a férfi láthatásra ment volt családjához péntek délután 5 körül.

A férfi dulakodásba keveredett a nővel az utcán, ennek során történt a késelés, ráadásul két gyermek szeme láttára: a pár 3 éves közös gyermeke, és az anya korábbi kapcsolatából született 9 éves kisfia is végignézte az eseményeket. A 27 éves nőt súlyos sérülésekkel vitték kórházba.

A férfit a helyszínen elfogták a rendőrök. Jelenleg az egyik fővárosi kórházban őrzik, mert a verekedés során ő is megsérült.

A nők elleni erőszak rendszerszintű, gyakori probléma: legalább két-három hetente számol be a média hasonló tragédiákról, legutoljára éppen tegnap, illetve szeptember 12-én és szeptember 4-én számolt be lapunk nők elleni erőszakról.  A Mérce A nők és gyermekek elleni erőszak áldozatai című aloldalán éves bontásban  összegyűjti a nők elleni erőszak halálos áldozatait, hogy érzékeltesse: a nők elleni erőszak nem „magánügy” és nem szerelmi dráma, hanem általános probléma.

Számos nőjogi szervezet felhívta már rá a figyelmet, hogy a nők elleni erőszak megelőzésének része, hogy a kormány elismerje, a társadalomban pedig tudatosodjon:

az erőszak gyökere a nők és a férfiak nemi alapon, de társadalmilag meghatározott, alá-fölé rendelt hatalmi pozícióiban rejlik.

Mivel a probléma rendszerszintű, ezért csak az értelmetlen erőszakot előidéző és felerősítő társadalmi viszonyok direkt kezelése, a nemek közötti hatalmi viszonyok kiegyenlítése számolhatja fel. Emellett az intézkedéseknek a megelőzésre is ki kellene terjedniük, ezért a családon belüli és párkapcsolati erőszak visszaszorításához szemléletformálásra is szükség lenne.

Ha támogatásra van szüksége, mert Önt vagy ismerőseit bántalmazás vagy szexuális erőszak érte, itt talál részletes információkat.

A NANE Egyesület segélyvonala bántalmazott és szexuális erőszakot átélt nőknek: 06 80 505 101 (hétfő, kedd, csütörtök, péntek 18-22; szerda 10-12 óráig; ingyenesen hívható mobilról is).

Az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat (OKIT) telefonszáma: 06 80 20 55 20 (ingyenesen hívható napi 24 órában, abban az esetben hívja, ha menekülnie kell otthonról vagy krízisszállást keres.)

A PATENT Egyesület jogsegély-szolgálata:  06 80 80 80 81(szerdánként 16-18 óráig és csütörtökönként 10-12 óráig, e-mailen: [email protected])

A biztonságos internethasználatról itt olvashat bővebben.

Címlapkép: MTI/Mihádák Zoltán