Az egész kormány eltörölné, mégis nők tömegeit traumatizálja még mindig a Fidesz öröksége
Újra fellángolt a vita a szívhangrendelet körül: a Mi Hazánk továbbra is a „magzatok védelmének” szimbólumaként tekint rá.
Újra fellángolt a vita a szívhangrendelet körül: a Mi Hazánk továbbra is a „magzatok védelmének” szimbólumaként tekint rá.
Leginkább nők és gyermekek menekülnek Ukrajnából hazánkba, a kormány mégsem biztosít specifikus ellátást és védelmet számukra. Egy év után is méltatlan ellátás fogadja őket.
Kezdhetné mondjuk azzal, hogy végre szembefordul a nőket bántalmazó rendszerrel.
A miniszterelnök szerint „sokat kell dolgozni” azért, hogy 2023-ra is megtartsuk a rezsivédelem maradékát.
A jogvédők szerint a társadalmi egyeztetés nélkül hozott döntés „zavaros és káros látszatintézkedés”.
A jogvédők szerint a kormány még nagyobb nyomás alá helyezi a nőket azzal, hogy ujjal mutogat azokra, akik a „női princípium” alázatos beteljesítése helyett önálló, felelős döntést mertek hozni a saját életükről.
A legutóbbi kormányzati álláspont még az volt, hogy a jelenleg hatályos szabályokon nem terveznek változtatást.