Levélben kérnek Pintér Sándortól méltányos elbánást az egészségügyi dolgozók
A Független Egészségügyi Szakszervezet hangsúlyozta, nem csupán az ország 18.000 orvosán múlna az egészségügy működése a járványhelyzet alatt, hanem rajtuk is.
A Független Egészségügyi Szakszervezet hangsúlyozta, nem csupán az ország 18.000 orvosán múlna az egészségügy működése a járványhelyzet alatt, hanem rajtuk is.
Bangladesi varrónők, Fülöp-szigeteki call centerek dolgozói, szakszervezetek, techdolgozók, környezetvédelmi és társadalmi igazságosságért küzdő aktivisták 15 országra kiterjedő, összehangolt tiltakozóakcióba kezdtek pénteken.
Azután kötelezte a „faliújságon és más csatornákon” való kommunikációra a szakszervezetet a cég, hogy egyeztetéseket kezdeményeztek a munkabeszüntetés feltételeiről.
Pintér Tamás a város polgármester egy hónapja fordult Orbán Viktorhoz a Dunaferr dolgozóinak ügyében. Gulyás válaszolt, két mondatban.
Közleményükben hangsúlyozták, Jevegnyij Tankiljevicsnek nem lett volna hatásköre felmondani a dolgozók kollektív szerződését augusztusban.
A Szakszervezet szerint a közel egy hete ígért ingyenes tesztelésről az ígéreten kívül még semmit sem hallottak.
Eleve „home office” törvényről volt szó, de mint azt a VDSZ hangsúlyozza, az éjjel nem ezt, hanem egy távmunka-szabályozást tett közzé a kormány.
Közleményükben arra hívták fel a figyelmet, szükség van az álláskeresési idő meghosszabbítására és a járadék felemelésére is.
Az érdekképviseletek szerint itt az idő, hogy azok a cégek, amelyek megengedhetik, nagyobb felelősséget vállaljanak a válság elhárításában.
Rövid időn belül minőségi változást eredményezne a magyar munkavállalók életében.